Nokia ќе прави нов евтин Bravo смартфон

Објавено на 11.07.2018 во НовостиNokia ќе прави нов евтин Bravo смартфон

HMD Global подготвува нов евтин смартфон за корисниците со ограничен буџет кој сега е откриен преку агенцијата FCC со кодното име Bravo.

Nokia Bravo ќе има обичен дисплеј со HD резолуција, ќе работи со некој од поедноставните Snapdragon процесори со 2 GB RAM и 32 GB основна меморија, Dual SIM поддршка, а ќе го користи Android 8.1 Oreo оперативниот систем.

Ова се почетните информации за Nokia Bravo, па затоа наскоро очекуваме повеќе детали за неговите спецификации.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}