Позната цената на Samsung Galaxy Note 9

Објавено на 12.07.2018 во НовостиПозната цената на Samsung Galaxy Note 9

Samsung Mobile на специјален промотивен настан на 9 август ќе го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9 кој ќе им биде главен адут во оваа втора полусезона на натпревар меѓу најуспешните.

Според информации добиени од полскиот веб сајт Spidersweb цената на Samsung Galaxy Note 9 во Полска и пошироко на европскиот пазар ќе изнесува 990 евра. Со оваа цена Samsung Galaxy Note 9 ќе биде досега еден од најскапите смартфони на Samsung и приближно ќе чини колку и iPhone X.

Основниот модел на Samsung Galaxy Note 9 ќе има 6 GB RAM и 128 GB вградена меморија, па така моделите со повеќе меморија ќе бидат дури и поскапи. Samsung Galaxy Note 9 во продажба ќе биде достапен од 24 август.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}