iPhone 2018 ќе има најголем избор на бои досега

Објавено на 12.07.2018 во НовостиiPhone 2018 ќе има најголем избор на бои досега

Apple се од лансирањето на iPhone 5c не понудил поживи и поразиграни бои на маските на iPhone смартфоните. Тоа може да се промени годинава со промоцијата на новите модели од iPhone 2018 генерацијата, па така во изборот на бои на маската за прв пат ќе ја има и портокаловата боја.

Корисниците на iPhone X Plus, iPhone 9 и iPhone 9 Plus ќе може да одберат и жолта, сина, розева, црвена боја на маската од поатрактивните, а на располагање ќе ги имаат и класичните маски во бело, сребрено и црно.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}