Доналд Трамп доминира на Twitter со најмногу следбеници

Објавено на 13.07.2018 во НовостиДоналд Трамп доминира на Twitter со најмногу следбеници

Доналд Трамп води со најмногу следбеници на Twitter, кој повеќе популарен дури и од папата Фрањо и индискиот премиер Нарендер Модиј, кои исто така се наоѓаат на топ листата. Претседателот на САД во октомври, 2017 година го надминал папата и сега ја води топ листата, со помош на неговите 52 милиони следбеници.

Папата Фрањо е втор со 47 милиони следбеници, а индискиот премиер Модиј е трет на списокот со 42 милиони следбеници. Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј, води во Европа, која има 5 милиони следбеници, веднаш по неа е францускиот претседател, Емануел Макрон, со 3 милиони следбеници на Twitter.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}