Прв бенчмарк тест на Nokia 6.1 Plus, еве какви се резултатите

Објавено на 15.07.2018 во НовостиПрв бенчмарк тест на Nokia 6.1 Plus, еве какви се резултатите

Nokia 6.1 Plus на неколку дена пред официјалното лансирање на глобалниот пазар се појави на прв бенчмарк тест. Според сајтот Geekbench, Nokia 6.1 Plus постигна 1332 поени за работа со едно јадро на процесорот и 4903 поени за работа на сите јадра комбинирано.

Со овој резултат Nokia 6.1 Plus се сместува во горната половина на квалитетни смартфони со пониска цена.

Nokia 6.1 Plus официјално доаѓа на 19 јули, со осум-јадрен Snapdragon процесор, 4 GB RAM, Full HD+ дисплеј, 32 GB основна меморија, дуо камера, како и Android 8.1 Oreo оперативен систем. Наскоро ќе следат повеќе детали за цената и сите технички спецификации. Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}