Apple подготвува два нови iPad таблети

Објавено на 15.07.2018 во НовостиApple подготвува два нови iPad таблети

Apple годинава освен со три нови iPhone смартфони ќе настапи и со уште два нови iPad таблети. Потврда за оваа информација доаѓа од американската комисија FCC каде Apple веќе регистрирал два таблета од iPad серијата.

Едниот таблет на Apple ќе има 11 инчен дисплеј, додека пак новата про верзија на iPad ќе има 13 инчен дисплеј. Двата таблети ќе имаат скенер за отпечатоци Touch ID, iOs 11 оперативен систем и тенка рамка околу екранот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}