Откриен процесорот на Xiaomi Mi Max 3 Pro

Објавено на 23.07.2018 во НовостиОткриен процесорот на Xiaomi Mi Max 3 Pro

Xiaomi наскоро ќе ја финализира новата Xiaomi Mi Max 3 со дополнителен Pro модел кој треба да понуди за нијанса помоќен хардвер и поголем мемориски капацитет за корисниците кои сакаат да издвојат пеесетина евра повеќе.

Сега, благодарение на Qualcomm се потврдува дека Xiaomi Mi Max 3 Pro ќе работи со современиот осум-јадрен Snapdragon 710 процесор со Kryo 360 технологија со потенцијал од 2,2 GHz. 

Наскоро се очекуваат повеќе детали за целокупната понуда на Xiaomi Mi Max 3 Pro за кој се очекува да донесе и 6,9 инчен IPS LCD дисплеј со резолуција од 1080x2160px, двојна главна камера со сензори од 12+5 мегапиксели, како и селфи камера со 8 мегапиксели.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}