iPad Pro (2018) ќе има Full дисплеј

Објавено на 28.07.2018 во НовостиiPad Pro (2018) ќе има Full дисплеј

Apple е доста тивок кога се во прашање новата генерација на iPad таблети и ретко се сретнуваат протечени информации.

Сега по подолго време на површина произлегоа првите детали за двата нови модели на iPad Pro (2018) кои откриваат дека таблетите ќе имаат Full дисплеј со целосна искористеност на предната површина и многу поефикасна рамка со минимални димензии.

iPad Pro (2018) ќе има два модели со големина од 10.5 и 12.9 инчи, со нов сензор за отклучување со скенирање на лицето, моќен хардвер, издржлива батерија како и повеќе функции во софтверот за мултитаскинг и напредна работа.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}