Samsung Galaxy Tab S4 е се поблиску

Објавено на 29.07.2018 во НовостиSamsung Galaxy Tab S4 е се поблиску

Samsung Mobile на 9 август ќе има голема промоција на својот следен моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9, но исто така деновиве ќе биде зафатен и со новата најквалитетна серија на таблети Samsung Galaxy Tab S4.

Според новите информации официјалниот пласман на Samsung Galaxy Tab S4 може да се очекува на 1 август. Новиот таблет ќе има минимални рамки околу Full дисплејот, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 83 процесор, со 4 GB RAM, 32 GB вградена меморија, 13 мегапикселна главна камера и 8 мегапикселна селфи камера. 

Samsung Galaxy Tab S4 треба да биде најсилниот конкурент на iPad Pro (2018) кој подоцна годинава ќе го лансира Apple, па така ќе има мега батерија со капацитет од 7500 mAh и Android 8.1 Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}