Sony Xperia XA3 ќе пристигне со Full HD+ дисплеј

Објавено на 30.07.2018 во НовостиSony Xperia XA3 ќе пристигне со Full HD+ дисплеј

Sony Mobile најверојатно ќе настапи на сцената на претстојниот саем IFA 2018 во Берлин, а меѓу новитетите кои ќе ги претстави се очекува да биде новиот смартфон Sony Xperia XA3.

Sony Xperia XA3 веќе се појави на сајтот на кинеската агенција за телекомуникации TENNA според која ќе има Full дисплеј со HD+ резолуција од 2160 x 1080 пиксели со модерен размер од 18:9.

Тоа е засега се што е познато за Sony Xperia XA3, па затоа наскоро очекуваме повеќе детали.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}