Lenovo прави смартфон со две селфи камери

Објавено на 31.07.2018 во НовостиLenovo прави смартфон со две селфи камери

Lenovo подготвува нов интересен смартфон кој ќе има две слефи камери, од кои едната ќе има сензор од 13 мегапиксели, а втората сензор за длабочина од 5 мегапиксели. 

Овој модел под бројот L38031 веќе е откриен од страна на кинеската телекомуникациска агенција TENNA, што значи дека неговиот пласман и официјализирање се ближи наскоро. 

Lenovo L38031 моделот исто така ќе има модерен 5,7 инчен Full дисплеј, осум-јадрен процесор од 2.0 GHz, избор од 3 и 4 GB RAM, како и меморија од 32 и 64 GB ROM, со батерија од  2,970 mAh и Android 8.1 Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}