Samsung лансираше AR емоџи од Frozen за Galaxy S9

Објавено на 31.07.2018 во НовостиSamsung лансираше AR емоџи од Frozen за Galaxy S9

Samsung Mobile во употреба пушти нови анимирани емоџи со ликови од популарниот анимиран дизниев филм Frozen кој беше голем хит во последните неколку години.

Така сега корисниците на смартфоните Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus ќе може да ги користат емоџите со Елса, Ана, Олаф и Кристоф преку напредната селфи камера која автоматски ги нанесува AR анимациите.

Samsung и гигантот за забава Disney креираат блиско партнерство и затоа често ликовите од нивните филмови во различни форми стануваат дел од Galaxy смартфони.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}