Доаѓа жешката есен со трите нови модели на iPhone

Објавено на 14.08.2018 во НовостиДоаѓа жешката есен со трите нови модели на iPhone

Само што помина презентацијата на долгоочекуваниот Samsung Galaxy Note 9, за кого се уште има еуфорија во јавноста, кој дефинитивно не не разочара. Сега доаѓа жешката есен со трите нови модели на iPhone, кои доаѓаат со различни дисплеи, различни големини и различни цени. 

Годинава ќе имаме iPhone X, iPhone X Plus и iPhone со LCD дисплеј. На видеото одозгора може да го погледнете популарниот технолошки влогер Маркез Браунли, кој го презентира дизајнот на новите iPhone модели. Apple се уште ќе го чува засекот од предниот панел и не го менува. Се уште не знаеме ништо за спецификациите на смартфоните, затоа во моментот се коментираат само дизајните.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}