Протекоа рендери со Motorola P30 непосредно пред официјалното излегување

Објавено на 14.08.2018 во НовостиПротекоа рендери со Motorola P30 непосредно пред официјалното излегување

Изгледа дека Motorola и Lenovo планираат да лансираат уште еден смартфон од средната класа од P сериите. Се очекува дека првите три телефони Motorola P30, P30 Note, и P30 Play ќе бидат откриени во Кина и тоа не е добра иднина.

Сликите од P30 потврдуваат дека телефонот го прифаќа дизајнот со засек, кој ќе биде поголем во споредба со другите. Од задната страна Motorola P30 има двојна камера од 16MP+5MP и скенер за отпечатоци на прсти, а дисплејот изгледа како да е „edge-to-edge“ овде. Motorola P30 изгледа дека ќе има масивен 6.2-инчен дисплеј со FHD+ резолуција, додека предната камера ќе биде 12MP. 8 јадрениот процесор под хауба ќе биде комбиниран со 6GB RAM меморија и 64GB/128GB внатрешна меморија, батерија со капацитет од 3,000mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}