Samsung сака да биде лидер на новата мобилна револуција

Објавено на 15.08.2018 во НовостиSamsung сака да биде лидер на новата мобилна револуција

Смартфоните од генерација до генерација стануваат се подобри. Добиваат поголеми екрани, рабовите околу нив исчезнуваат, хардверот е се посилен, додека квалитетот на фотографиите снимени со топ моделите е фантастичен. Ако ги споредиме овогодишните модели во споредба со телефоните пред 3-4 години, разликата е голема, но во текот на сите овие години немало голема револуција што би го променила целиот мобилен пазар.

Таква револуција би можеле да донесат телефоните на превиткување, кои ќе може да се користат како класични мобилни уреди, чии екрани ќе може да се отворат со цел да може да се користат како телефони и таблети, а можеби дури и како мали лаптопи, затоа што вториот екран би можел да биде виртуелна тастатура. Гласините за ваквите уреди ги има веќе долго време, но се уште немаме конкретен уред на маса. Samsung се чини дека има најголем напредок во овој сегмент, кои го најавија првиот смартфон GALAXY X со екран на виткање за крајот на оваа година, но тие планови би можеле да се префрлат за следната година.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}