И Nokia ќе лансира гејминг смартфон

Објавено на 19.09.2018 во НовостиИ Nokia ќе лансира гејминг смартфон

Откако Razer, Asus, Xiaomi, Huawei, и ZTE лансираа специјализирани смартфони за мобилен гејминг, во оваа конкуренција најверојатно ќе се приклучи и HMD Global.

Финската компанија со производство во Кина, планира до крајот на годинава да лансира посебен Nokia гејминг смартфон со многу моќен хардвер.

Nokia Mobile со дивизијата од Индија веќе и официјално потврди дека наскоро ќе следи нов смартфон наменет за гејмерите под мотото #GameOn, но засега повеќе детали за техничките спецификации и цената не се познати.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}