Nokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Објавено на 20.09.2018 во НовостиNokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Од претстојниот Nokia 7.1 Plus се појави нов визуелен рендер кој открива многу детали за самиот дизајн, па така се дознава дека уредот ќе има нова форма на засек на врвот на Full дисплејот, а на задната страна пак главната камера ќе има Zeiss оптика за повисок степен на квалитет.

За Nokia 7.1 Plus исто така се појавија информации дека ќе има прилично голем 5,9 инчен Full HD + дисплеј, ќе работи со осум-јадрен процесор, дуо главна камера, Android 9.0 Pie оперативен систем и батерија со капацитет од 3000 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}