HMD Global потврдено кога ќе лансира нов Nokia смартфон

Објавено на 21.09.2018 во НовостиHMD Global потврдено кога ќе лансира нов Nokia смартфон

HMD Global потврди дека на 4 октомври ќе одржи нов голем промотивен настан закажан во Лондон, на кој ќе претстави нов смартфон од Nokia 7 серијата, но најверојатно овој пат ќе останеме покуси за премиум моделот Nokia 9 кој веќе подолго време се очекува да пристигне.

Без оглед на се, HMD Global се очекува да има пристојна презентација бидејќи претстојниот Nokia X7 или Nokia 7.1 Plus ќе биде доста привлечен смартфон со Zeiss леќа на камерата, голем Full дисплеј, осум-јадрен процесор и неколку новитети кои наскоро ќе ги дознаеме.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}