Нова презентација на Nokia ќе има на 11 октомври

Објавено на 02.10.2018 во НовостиНова презентација на Nokia ќе има на 11 октомври

HMD Global има многу нешта да сподели со светот овој месец. Финската компанија најави дека на 4 октомври ќе гостува во неколку европски градови. Експертите не се сигурни дали ќе биде откриен нов уред, или ќе биде откриена глобалната достапност на Nokia 5.1 Plus и Nokia 6.1 Plus.

HMD потврди дека ќе има уште еден евент во Индија на 11 октомври. Поканата на HMD Global гласи со мотото „важно претставување“, што не мора ништо да значи за евентуален нов уред. Според поканата, попрво би значело дека на 4 октомври ќе има нов уред, отколку на 11 октомври. Тој нов уред би бил најверојатно Nokia 9 или Nokia 7.1 Plus, кој ќе биде со Snapdragon 710 процесор.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}