Honor 8X почнува со продажба во Европа за €250

Објавено на 03.10.2018 во НовостиHonor 8X почнува со продажба во Европа за €250

Honor 8X прво стана достапен во Кина, сега во Европа, а подоцна и во САД. Сега имаме информација и колку ќе чини. Honor 8X нема да биде лансиран во сите европски земји веднаш, туку за почеток само во Франција, Италија и Шпанија. 

Honor 8X ќе чини €250 за моделот со 4GB+64GB и €300 за моделот со 4GB+128GB. Honor изјави дека наскоро ќе го лансира моделот и во останатите европски земји, а потоа и во САД. Honor 8X е телефон од средна класа, кој овозможува одлични перформанси, благодарение на 8 јадрениот Kirin 710 процесор и Mali G51 графички процесор, подобрен со револуционерниот GPU turbo. Honor 8X наскоро ќе добие надградба со Android 9.0 Pie.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}