Nokia 7.1 е одличен во средната класа

Објавено на 05.10.2018 во НовостиNokia 7.1 е одличен во средната класа

HMD Global продолжува со стабилното темпо на лансирање на нови смартфони во секој квартал, а овој пат настапи повторно во средната кон висока класа со новиот модел Nokia 7.1 кој има атрактивен дизајн, прималива цена и достојни компоненти.

Nokia 7.1 е претставен со модерниот PureDisplay со засек на врвот на екранот при што дијагоналата изнесува 5.84 инчи, има поддршка за HDR10 видео стандарди, размер од 19:9 и резолуција од 1080 x 2280 пиксели.

Nokia 7.1 работи со осум-јадрен Qualcomm SDM636 Snapdragon 636 процесор, 4 GB RAM, 64 GB основна вградена меморија, Dual Pixel PDAF камера, батерија со капацитет од 3060 mAh, и Android 8.1 (Oreo) оперативен систем.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}