Lenovo го враќа „убиецот“ на смартфон сцената

Објавено на 06.10.2018 во НовостиLenovo го враќа „убиецот“ на смартфон сцената

Lenovo објави тизер со кој најавува дека ќе го врати „убиецот“ на смартфон сцената со многу криптирана порака, без да насочи што поточно не очекува на 16 октомври за кога е закажана главната промоција.

Засега се претпоставува дека Lenovo планира на глобално ниво да го лансира успешниот смартфон Lenovo Z5 кој засега се продаваше само на домашно тло во Кина.

Исто така во игра е и лансирање на сосема нов модел Lenovo Z5 Pro кој ќе има многу моќен хардвер, четири главни камери, механизам на лизгање и пристојна цена во премиум класата.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}