Pocophone F1 има голем проблем со екранот, ќе следи надградба

Објавено на 09.10.2018 во НовостиPocophone F1 има голем проблем со екранот, ќе следи надградба

Poco суб-брендот на Xiaomi се соочува со првиот проблем на пазарот откако се откри дека нивниот знаменосец Pocophone F1 се соочува со недостатоци на екранот.

Детектирани се проблеми со осветлувањето при што се заматуваат и се добива многу лош ефект. Поголем број на корисници веќе се пожалија дека нивниот Pocophone F1 го има овој недостаток.

Од Poco соопштија дека само 0,3% од сите пласирани Pocophone F1 смартфони имаат физички проблем со екранот и истите ќе добијат замена. Останатите пак, не се соочуваат со физички недостатоци и со софтверска надградба треба да се решат сите проблеми.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}