Huawei Mate 20X ќе биде моќен смартфон за гејминг

Објавено на 09.10.2018 во НовостиHuawei Mate 20X ќе биде моќен смартфон за гејминг

Планираниот гејминг на Huawei најверојатно ќе биде Huawei Mate 20X кој ќе има многу моќен хардвер, но и иновативна технологија која ќе овозможи „мазно“ играње на најнапредните мобилни видео игри.

Huawei Mate 20X со кодно име Cooler укажува на фактот дека ќе има посебен систем на ладење со што ќе се спречи загревање на батеријата, а перформансите на процесорот и графичката карта ќе може максимално да се искористат за полн капацитет. 

Huawei Mate 20X се очекува официјално да биде претставен на 16 октомври заедно со моделите Mate 20 и Mate 20 Pro.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}