Спецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

Објавено на 10.10.2018 во НовостиСпецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

После неколку месеци, за кои имаше безброј шпекулации, Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се конечно официјализирани. Телефоните го содржат карактеристичниот изглед на Pixel со дво-тонско стакло позади, најновиот Android 9 Pie оперативен систем и побрзиот процесор Snapdragon 845.

Спецификации Pixel 3 XL Pixel 3
Краток опис Поголем екран, поголема батерија, поголем засек Класичниот Pixel со помал екран
Цена Од 900 долари Од 800 долари
Бои Чисто бела, само црна, бледо розева Чисто бела, само црна, бледо розева
Материјал Дво-тонско стакло позади
Дво-тонско стакло позади  
Екран 6.3" OLED, QHD+ 5.5" OLED, FHD+
Процесор Snapdragon 845 Snapdragon 845
Меморија 64GB / 128GB 64GB / 128GB
Камери 12MP задна, Двојна предна камера 12MP задна, Двојна предна камера
Батерија 3,430mAh 2,915mAh
Безжично полнење Има, дополнително Има, дополнително
Водоотпорност Да, IPX8 Да, IPX8
Големина 6.2" x 3.0" x 0.3" 5.7" x 2.7" x 0.3"
Тежина 184g 148g

Google го направил еден од најголемите екрани кај ланскиот 2 XL, додека кај овогодинешниот модел 3 воведе голем засек во дизајнот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}