LG V40 ThinQ се очекува да го добијат корисниците до 19 октомври

Објавено на 16.10.2018 во НовостиLG V40 ThinQ се очекува да го добијат корисниците до 19 октомври

LG V40 ThinQ се очекуваат да бидат лансирани од T-Mobile на 19 октомври, а некои корисници го добија уште од вчера, што значи порано. LG V40 ThinQ од T-Mobile е со 600MHz мрежа, кој добива одличен сигнал. 

Телефонот се одликува со P-OLED 6.4-инчен дисплеј, со резолуција од 1440 x 3120 пиксели. Snapdragon 845 е под хауба со 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија, која може да се зголеми до 2TB со microSD картичка. Трите камери позади имаат 12MP камера и 16MP сензор за проширување на сликата со агол на гледање до 107 степени, додека третиот сензор е 12MP со агол на гледање до 45 степени. 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}