Дали Xiaomi Mi Mix 3 ќе има 5G мрежа и 10 GB RAM?

Објавено на 16.10.2018 во НовостиДали Xiaomi Mi Mix 3 ќе има 5G мрежа и 10 GB RAM?

Xiaomi предизвикува огромно внимание со новиот тизер кој ги разгори шпекулациите за претстојниот моќен смартфон Xiaomi Mi Mix 3.

Според објавата на кинеските социјални мрежи постои голема можност Xiaomi Mi Mix 3 да има поддршка за новата 5G мобилна мрежа која е во изградба и се уште не е активирана кај поголемите мобилни оператори.

Исто така за Xiaomi Mi Mix 3 се препоставува дека ќе има рекордни 10 GB RAM со што ќе биде убедливо најмоќниот смартфон на пазарот. Xiaomi Mi Mix 3 треба официјално да биде претставен на 25 октомври, а во продажба би се нашол или на крајот на оваа или на почетокот на следната година.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}