Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Објавено на 17.10.2018 во НовостиPorsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Крајна форма на вештачка интелигенција

Скопје, 17 октомври 2018— Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS, најновиот луксузен мобилен уред произлезен од соработката на Porsche Design и Huawei. Како четврти мобилен телефон кој ќе се приклучи на ексклузивната постава, PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS ја продолжува традицијата поставена од нејзините претходници: мешање на најсовремената технологија со нула-компромисен дизајн. Во внатрешноста е вграден еден од најмоќните чипови на светот, најновиот Kirin 980, кој ги поддржува водечките перформанси и способностите за интеракција со вештачка интелигенција. Екстремните перформанси се затворени во шасија чија задна страна е нагласена со природна кожа за врвно чувство на раката. Целосно новиот уред претставува врв во мобилниот луксуз, изразен во безвременски функционален дизајн.

Занаетчиски кожни крила

Мотивите на тркачки мотори, PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS ги става заедно со природна кожа и стакло. Поставен вертикално на задниот дел на уредот, уникатниот дизајн обезбедува спортски, впечатлив контраст кој е веднаш препознатлив. Заедно со совршено заоблените рабови, меката природна кожа обезбедува цврст, ергономски стисок и издржлив рачен впечаток.

Врвна изведба

PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS се напојува со чип со високи перформанси - Kirin 980, кој се произведува со најсовремен 7nm процесор. Со Dual-NPU, новиот Kirin чип му овозможува на паметниот телефон да создаде совршена рамнотежа помеѓу високите перформанси и најсовремената моќност, дури и кога работи со полна сила.

Врвен дизајн

PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS доаѓа во две бои - црна и црвена.

Leather Smart View Flip Case нуди дополнителна заштита на извонредниот телефон, оставајќи простор за FullView дисплејот да прикаже информации, вклучувајќи време и известувања, како и логото на Porsche Design .

Ричард Ју, извршен директор на Huawei Consumer BG, изјави: „PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS е нарачан уред уникатно дизајниран за потрошувачите со префинет вкус. Одликувајќи се со најсовремена технологија спакувана во занаетчиско тело, тој е крајна форма на вештачка интелигенција. “

Јан Бекер, извршен директор на Porsche Design Group, изјави: „Функционалниот дизајн е ДНК на Porsche Design, а секоја итерација на PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate серијата претставува природна еволуција на тој принцип. Последната новина го опишува ова со употреба на кожа, што претставува мешање на традицијата и иновативниот дизајн. Тоа е совршен пример за да се илустрира блискиот однос што го развивме со Huawei во текот на последните години. "

За повеќе информации посетете ја страната: http://consumer.huawei.com/en

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}