Како да го гледате евентот на Apple на 30 октомври

Објавено на 19.10.2018 во НовостиКако да го гледате евентот на Apple на 30 октомври

Apple само што го најави својот следен Специјален Евент (Special Event), со мистериозното мото “There’s more in the making”. Според колоритното лого објавено од Apple изгледа дека ќе биде уметничка тематика на настанот.

Најверојатно ова ќе биде последниот настан на Apple за 2018 година и ако се прашате што е тоа „повеќе“, тогаш букирајте си ја датата 30 октомври според централно европско време, во 15:00 според македонската временска зона. Apple Special Event може да го пронајдете на овој линк.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}