Xiaomi Mi 8 Lite се појави со нова боја и 8GB RAM

Објавено на 22.10.2018 во НовостиXiaomi Mi 8 Lite се појави со нова боја и 8GB RAM

Xiaomi Mi 8 Lite, наскоро доаѓа со нова боја и RAM меморија до 8GB. Mi 8 Lite беше откриен пред еден месец, со дизајн со засек и 6.3-инчен LCD дисплеј, Snapdragon 660 процесор и во две верзии. 

Едната верзија е со 4GB RAM + 64GB, а другата со 6GB RAM + 128GB. Според сликата што излезе во јавноста, Mi 8 Lite има црн заден панел и портокалови странични копчиња, прстенот околу камерата е виолетов, а сензорот за отпечатоци би можел да биде розев. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}