Nokia 8.1 се појави на бенчмарк тест

Објавено на 22.10.2018 во НовостиNokia 8.1 се појави на бенчмарк тест

Nokia 8.1 за прв пат се појави на бенчмарк тестот GFXBench од каде се открија првите детали за овој претстоен смартфон HMD Global, па така и фановите сега може да знаат што може да очекуваат.

Главен адут на Nokia 8.1 ќе биде осум-јадрениот Snapdragon 710 процесор кој сосема солидно ќе си ја врши работата во средната класа со подобрени перформанси. Nokia 8.1 постигна добри резултати на GFXBench тестот, а ќе располага и со 4 GB RAM, како и Android 9.0 Pie оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}