LG, HTC, HMD, и Sony се 5G партнери на Qualcomm за 2019

Објавено на 25.10.2018 во НовостиLG, HTC, HMD, и Sony се 5G партнери на Qualcomm за 2019

Snapdragon 675 процесорот припаѓа во средната класа на смартфони, располага со можности за одлично гејминг искуство, напредни AI можности, неверојатни камерни перформанси. 

Вкупно 19 OEM (original equipment manufacturers) компании се веќе во фаза на развој за реализација на визијата на Qualcomm за 5G технологијата за 2019 година. Компаниите што го поддржуваат новиот премиум Snapdragon X50 процесор се Asus, HMD, HTC, LG, Motorola, OnePlus, Oppo, Sony, Vivo, и Xiaomi, додека топ три производители се Apple, Samsung, и Huawei.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}