Samsung Galaxy A8s ќе биде дизајниран без рамки

Објавено на 25.10.2018 во НовостиSamsung Galaxy A8s ќе биде дизајниран без рамки

Samsung во Кина ги претстави Galaxy A6s и Galaxy A9s (кинеската верзија на Galaxy A9), а го најави и третиот уред Galaxy A8s. Samsung не обезбеди конкретни детали што би можеле да очекуваме од новиот модел, само кажа дека ќе пристигне со “first-time adoption” технологија.

Samsung се потрудил само да изработи убава слика од дизајнот на идниот модел на смартфон, кој укажува на телефон со дизајн на целосен екран. Споед типстерот Ice Universe, оваа “first-time” технологија ќе биде најверојатно нов дисплеј што доаѓа со мала дупка од горната страна. Новиот екран ќе биде со нов сооднос на екранот од 19.5:9, оставајќи мал простор од горната страна за звучникот и сензори. Galaxy A8s ќе биде со Snapdragon 710 процесор и батерија од 3,000mAh. Се очекува Galaxy A8s да биде претставен во јануари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}