MacBook е тенко дизајниран со рециклиран алуминиум

Објавено на 31.10.2018 во НовостиMacBook е тенко дизајниран со рециклиран алуминиум

Новиот MacBook Air во основната верзија ќе чини 1.199 долари, има 13,3 инчен екран и како и претходникот, овој пат станува збор  за поостар ретина екран со намалени рабови, така што димензиите се помали, лаптопот е потенок и полесен со куќиштето, целосно изработен од рециклиран алуминиум. 

Мора да ја спомнеме и Touch ID технологијата за отклучување со допир на прст. Се разбира, откако е освежен и хардверот, најпопуларниот компјутер на Apple, Air сега доаѓа со осмата генерација на Intel Core i5 процесорот, кој го има до 16GB RAM меморија, 1,5TB SSD диск, два Thunderbolt 3 приклучоци, за 20% поголем trackpad и 25% погласни звучници. Основниот модел од 1.199 долари е со 1,6GHz Core i5 процесор, 8GB RAM и 128GB SSD диск.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}