Веб страница што продава фрлени работи вреди 20 милијарди долари

Објавено на 06.11.2018 во НовостиВеб страница што продава фрлени работи вреди 20 милијарди долари

За само 3 години, e-commerce сајтот Pinduoduo се наметна како една од најбрзо растечките стартап компании во Кина. Сајтот секој ден го посетуваат над 55 милиони кориснции, а сега неговиот основач, поранешниот инженер на Google, Колин Хуанг, одлучи да ја извади и на берза.

Кога акциите скокнаа за 36% од појавувањето на Nasdaqu, компанијата сега вреди 24 милијарди долари. Најголемата предност на овој сајт се неговите неверојатно ниски цени. Кинеските корисници може да купат што сакаат - од тоалетна хартија и грицкалици, па се до iPhonе, и тоа само за многу ниска цена. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}