Првите официјални детали вечерва за преклопниот модел на Samsung

Објавено на 07.11.2018 во НовостиПрвите официјални детали вечерва за преклопниот модел на Samsung

Samsung е моментално лидер во областа на преклопни телефони, кој веќе со години се обидува да го развие овој модел на смартфон, кој ќе се (ра)склопува. Поентата е кога ќе биде склопен да има скромен дисплеј по големина, а кога ќе се расклопи да добие големина на дисплеј како мини лаптоп.

„Во споредба со нашите предводници, преклопниот телефон е целосно нов концепт во смисла на дизајн и корисничко искуство, кое бара поинаков пристап. Пред да го лансираме на пазарот, сакаме да им покажеме на девелоперите што направивме досега и да видиме што мислат тие за тоа“, пишува во соопштението на Samsung.

Најновите официјални детали за SAMSUNG Galaxy F ќе дознаеме вечерва во 19.00 часот, за време на Developer Conference. Доколку сакате во живо да го следите настанот вечерва, тоа може да го направите на видеото одозгора. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}