Samsung Galaxy F би можел да дојде во сребрена боја, со 512GB ROM!?

Објавено на 07.11.2018 во НовостиSamsung Galaxy F би можел да дојде во сребрена боја, со 512GB ROM!?

Уште неколку часа ни преостануваат додека Samsung официјално да ги презентира најновите детали за својот смартфон на преклоп. Претходно пишувавме дека настанот можете да го следите денес во живо во 19.00 часот.

Изгледа дека за корисниците Galaxy F ќе биде достапен и во сребрена верзија. Сребрениот дизајн е дефинитивно добредојден, со оглед на тоа што оваа боја дава повеќе луксуз и елеганција. Големиот 7.3-инчен дисплеј се очекува да пристигне со тенок дизајн, следната генерација од Qualcomm процесорите - Snapdragon 8150. RAM меморијата останува непотврдена, но се очекува таа да изнесува 512GB. Капацитетот на батеријата се очекува да биде од 3,000 до 6,000mAh.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}