Galaxy J4 Core: Samsung официјално го претстави вториот Android Go смартфон

Објавено на 11.11.2018 во НовостиGalaxy J4 Core: Samsung официјално го претстави вториот Android Go смартфон

Samsung дебитираше со првиот Android Go смартфон во август - Galaxy J2 Core. Јужнокорејскиот џин пред два дена го презентираше својот втор Android Go смартфон – Galaxy J4 Core, подобрена верзија од Galaxy J2 Core. Хардверот не е ништо особено, туку има само софтверски подобрувања.

Samsung Galaxy J4 Core доаѓа со Android 8.1 Oreo (Go edition) со огромен 6-инчен HD (720p) дисплеј, 4-јадрен процесор со 1.4GHz, 1GB RAM и 16GB ROM меморија. Задната камера на Galaxy J4 Core е со 8 мегапиксели и 5-мегапиксели предна камера. Батеријата има капацитет од 3,300mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}