Nokia 8.1 се појави на видео пред официјалната промоција

Објавено на 05.12.2018 во НовостиNokia 8.1 се појави на видео пред официјалната промоција

Nokia 8.1 веќе не е така мистичен и неочекуван смартфон бидејќи пред самиот промотивен настан закажан во Дубаи, на интернет се појави прво официјално видео од новиот смартфон на HMD Global кое открива многу детали.

Според видеото Nokia 8.1 ќе има одлична камера благодарение на Zeiss оптиката со видео стабилизација, совршено сликање во сценарија на слаба осветленост и употреба на вештачка интелигенција за портрети и различни степени на фокусот со bokeh ефекти.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}