Nokia 8 Sirocco конечно стигна до Android 9 Pie

Објавено на 11.01.2019 во НовостиNokia 8 Sirocco конечно стигна до Android 9 Pie

Nokia 8 Sirocco конечно стигна до стабилна и финална верзија на оперативниот систем Android Pie со што ги доби сите софтверски новитети.

Сега Nokia 8 Sirocco има подобро менаџирање на осветленоста на екранот и подобра работа на батеријата преку Adaptive Battery  режимот, има нови гестови и навигација низ менито, подобар приказ на нотификации, поголема безбедност на податоци и генерално подобрување на перформансите.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}