Што откри првиот бенчмарк на Samsung Galaxy S10+ ?

Објавено на 18.01.2019 во НовостиШто откри првиот бенчмарк на Samsung Galaxy S10+ ?

Samsung Galaxy S10 Plus за прв пат се појави не бенчмарк тест, па така на сајтот на Geekbench се откриваат првите детали за можните перформанси на овој супер опремен смартфон.

Samsung Galaxy S10 Plus ќе работи со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 855 процесор со кој постигна 10.256 поени, има најмалку 6 GB RAM и Android 9.0 Pie оперативен систем.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}