За прв пат Samsung Galaxy S10 Lite се појави во жолто

Објавено на 08.02.2019 во НовостиЗа прв пат Samsung Galaxy S10 Lite се појави во жолто

Samsung Mobile за прв пат во премиум сегментот ќе понуди боја на маската која повеќе одговара на потребите на младите генерации, наместо да се држи до класичните и елегантни бои.

Таков исчекор ќе биде направен со Lite моделот на Samsung Galaxy S10 кој ќе пристигне во светло жолта боја на маската со доста свеж изглед атрактивен за младите. 

Официјално Samsung Galaxy S10 Lite заедно со останатите модели пристигнува на 20 февруари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}