Nokia 9 PureView ќе има разочарувачка RAM меморија

Објавено на 12.02.2019 во НовостиNokia 9 PureView ќе има разочарувачка RAM меморија

HMD Global направи големи напори да го креира најнапредниот смартфон со фантастична Zeiss камера составена од импресивни 5 главни елементи поставени на задната страна, но хардверот нема да биде премоќен како што се очекуваше.

Според најновите информации Nokia 9 PureView ќе има само 4 RAM меморија, 128 GB основна вградена меморија, а ќе работи со ланскиот премиум процесор Snapdragon 845.

Nokia 9 PureView секако главниот адут ќе го понуди со оригиналната камера, а официјално пристигнува на 24 февруари во Барселона на MWC 2019.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}