Xiaomi сака да го затресе пазарот со нови и уникатни смартфони на преклоп

Објавено на 12.02.2019 во НовостиXiaomi сака да го затресе пазарот со нови и уникатни смартфони на преклоп

Xiaomi ги следи најновите трендови на пазарот на смартфони, каде што предничат Huawei, Samsung, Motorola, LG, и Oppo, со нивните концепти за смартфони на преклоп, кои при расклопување се прават како таблети.

Претседателот на Xiaomi, го најави прототипот од смартфон на преклоп, кој се смета за првиот „двојно преклопувачки смартфон“. 

LetsGoDigital изработил концепт дизајн од прототипот на новиот модел. Xiaomi се уште нема потврдено дата за лансирање на новите уреди, кои би требало да се викаат Dual Flex и Mi Mix Flex. Како ви се допаѓа новиот модел на кинескиот бренд?

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}