Samsung Galaxy S10 ќе се продава повеќе од iPhone

Објавено на 07.03.2019 во НовостиSamsung Galaxy S10 ќе се продава повеќе од iPhone

Специјалистот за инвестициски анализи за Apple Минг Чи Ку по подолго време за прв пат предвидува дека новите модели на Samsung Galaxy S10 ќе се продадат во повеќе примероци отколку iPhone смартфоните.

Ку во својата анализа за инвеститорите истакнува дека фановите ќе му дадат предност на Samsung Galaxy S10 поради повеќе иновации како вградениот ултра соничен скенер за отпечатоци под самиот дисплеј, можноста за двонасочно безжично полнење, како и квалитетните тројни главни камери.

Споредено со iPhone моделите од 2018 предноста ја има Samsung во поглед на спецификации и во наредните шест месеци ќе има отворен пат на пазарот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}