Honor 10i ќе биде со тројна задна камера

Објавено на 14.03.2019 во НовостиHonor 10i ќе биде со тројна задна камера

Honor 10 серијата го добива новиот модел Honor 10i, кој ќе биде со сличен дизајн со Honor 10 Lite и ќе има три задни камери од задната страна.

Honor 10i ќе има 6,2 инчен дисплеј, со задна камера од 24MP+8MP+2MP и предна селфи камера со 32MP. Kirin 710 процесорот ќе биде под хауба во комбинација со 4GB RAM и 128GB ROM меморија. 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}