Motorola го спрема најевтиниот телефон на виткање

Објавено на 14.03.2019 во НовостиMotorola го спрема најевтиниот телефон на виткање

Ако се вистинити гласините, Razr нема да има моќен хардвер, па затоа ќе има пониска цена од Samsung и Huawei. Телефонот би можел да чини 1500 долари, што не е многу евтино, но сепак е најевтино од телефоните на преклоп што ги имаме на пазарот.

Се разбира, хардверот ја плаќа цената за тоа. Razr ќе има Qualcomm Snapdragon 710 процесор, 4 или 6GB RAM меморија, и се уште ги немаме деталите за внатрешната меморија, биометрија, камера, итн. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}