Уапсената директорка на Huawei поседувала APPLE уреди во себе

Објавено на 25.03.2019 во НовостиУапсената директорка на Huawei поседувала APPLE уреди во себе

Huawei произведува телефони, таблети и лаптопи, но кога ќе биде уапсена, Менг Ванзоу имала еден телефон на Huawei, iPhone, iPad и MacBook. Неверојатно е тоа што еден од првите луѓе на Huawei има лични APPLE уреди. 

Откако е објавена новогодишна честитка од официјалниот профил на Huawei на Twitter од iPhone, двете одговорни лица биле казнети од компанијата, затоа што тоа наштетило на брендот, велат од компанијата. Интересно е тоа и што шефицата за финансии и ќерката на основачот на компанијата, Менг Ванзоу, која минатата година била уапсена во Канада. Освен Huawei Mate 20 RS Porsche Edition, Менг носела и iPhone 7 Plus, iPad Pro и 12 инчен MacBook. Се разбира, тоа не мора да значи ништо особено, освен тоа што мора да се следи конкуренцијата и нејзините продукти.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}