Huawei P30 Pro - Протекоа фотографии еден ден пред официјалното претставување

Објавено на 25.03.2019 во НовостиHuawei P30 Pro - Протекоа фотографии еден ден пред официјалното претставување

Huawei утре во Париз ќе го претстави P30 Pro и официјално. Се работи за најмоќниот смартфон досега, од кого протекоа и првите фотографии на интернет. P30 Pro ќе го има во Amber Sunrise боја со црвена маска, како и во бела боја. 

P30 Pro се одликува со 6,47-инчен OLED дисплеј, резолуција од 2,340х1080 пиксели, дизајн со заоблени страници и мал засек на горната страна од дисплејот, каде што се наоѓа локацијата на селфи камерата од 32MP. Од задната страна ќе има тројна камера од 40MP+20MP+8MP, со систем за зумирање како перископ и можност за зумирање со Hybrid 10х. Под хауба ќе биде HiSilicon Kirin 980 процесорот на Huawei, 8GB RAM меморија, а ќе може и да доплатите за меморија со 128, 256 или 512GB.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}