Samsung доби одоборение и за Galaxy M40

Објавено на 14.04.2019 во НовостиSamsung доби одоборение и за Galaxy M40

Samsung Mobile наскоро ќе ја прошири Galaxy M серијата со четвртиот модел по ред за кој доби Wi-Fi сертификат и одобрение, што значи дека смартфонот многу наскоро ќе биде официјално претставен и пуштен на пазарот.

Според првичните информации Samsung Galaxy M40 ќе има огромен 6,7 инчен дисплеј, ќе работи со осум-јадрен Exynos 7904 процесор, 4 или 6 GB RAM, 64 GB основна вградена меморија, додека пак главната камера ќе има најмалку три сензори. 

Повеќе детали за Samsung Galaxy M40 се очекуваат наскоро.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}